Świat

Berlin

Berlin to stolica Niemiec zamieszkiwana przez około 3,7 osób. Jest największym miastem w Unii Europejskiej pod względem liczby mieszkańców.

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska to jeden z najważniejszych zabytków Berlina, punkt orientacyjny i symbol o ponad dwustuletniej historii. Prawie żaden inny widok nie znajduje się na tylu turystycznych selfie, co wielka brama z piaskowca w sercu miasta. Brama Brandenburska była niegdyś pamiątką podziału – po wybudowaniu muru berlińskiego znajdowała się na obszarze zastrzeżonym i nie mogła być odwiedzana przez Niemców Wschodnich ani Zachodnich. Po upadku muru brama stała się symbolem jedności Niemiec.

Wieża telewizyjna na Alexanderplatz

Wieża telewizyjna na Alexanderplatz to najważniejszy punkt orientacyjny Berlina i najwyższy budynek w Niemczech. Jej stalowa kula zawiera platformę obserwacyjną i restaurację.

Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie był najbardziej znanym przejściem granicznym między Berlinem Wschodnim i Zachodnim podczas zimnej wojny. W szczytowym momencie kryzysu berlińskiego w 1961 r. zmierzyły się tutaj czołgi amerykańskie i radzieckie.

Wyspa Muzeów

Wyspa Muzeów to wyjątkowy zespół pięciu muzeów w centrum Berlina. Cały kompleks znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Budynek Reichstagu

Budynek Reichstagu ze słynną szklaną kopułą to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków Berlina. Jest siedzibą niemieckiego parlamentu, Bundestagu.

Gendarmenmarkt

Gendarmenmarkt jest prawdopodobnie najpiękniejszym placem Berlina i miejscem trzech imponujących budynków: niemieckiej katedry, francuskiej katedry i Konzerthaus.