Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Czarna Góra

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika. Latem to prawdziwy raj dla rowerzystów i miłośników turystyki górskiej. Zimą ośrodek staje się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, prezentujący doskonałą infrastrukturę narciarską i noclegową. Czarna Góra Resort to najlepsze stoki na Dolnym Śląsku, blisko 60 ha atrakcji, komfortowy wypoczynek i pyszne jedzenie.

Do dyspozycji Gości jest aż piętnaście tras, w tym jedna dojazdowa i pięć polan narciarskich. Łączna długość to ponad 14 kilometrów. Cztery stoki szczycą się długością powyżej 1000 metrów. Najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów. Część z naszych tras posiada homologacje FIS.

W Czarna Góra Resort znakomicie odnajdą się narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania. W skład naszej rozbudowanej infrastruktury wchodzą zarówno łagodnie nachylone stoki. Idealne do nauki jazdy dla początkujących, jak i czarna trasa A. Została ona zaprojektowana z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach sportów zimowych. 

Wszystkie nasze trasy są ratrakowane dwa razy dziennie, a za dośnieżanie odpowiada nowoczesny, zautomatyzowany system naśnieżania oraz wykwalifikowany zespół nadzorujący – SnowCrew.

Własnym oświetleniem cieszy się aż siedem tras oraz cztery polany szkoleniowe (najdłuższa ma nawet 1680 m), dlatego jazdą na nartach można się cieszyć także po zmroku.

Czarna Góra Resort oferuje jeden karnet, który pozwala na korzystanie ze wszystkich wyciągów, kolei oraz tras zjadowych znajdujących się na jego terenie. Za transport na stoku odpowiada sześć wyciągów, trzy koleje linowe oraz trzy taśmy. Wyróżniającą się wśród nich jest sześcioosobowa, nowoczesna Luxtorpeda, która dociera na szczyt Czarnej Góry (1150 m n.p.m.). Nie ustępują jej dwie 4-osobowe koleje, w tym jedna prowadząca prosto na Żmijowiec (1100 m n.p.m.), a także cztery wyciągi typu BabyLift. Dodatkowo w samym sercu ośrodka znajdują się cztery wypożyczalnie sprzętu zimowego i szkółki narciarskie rekomendowane przez Czarna Góra Resort.

Dodaj komentarz