Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Jakuszyce

Jakuszyce to część Szklarskiej Poręby, popularny ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Polana Jakuszycka jest miejscem, w którym organizowane są liczne imprezy sportowe. Specyficzny mikroklimat sprzyjający długiemu zaleganiu śniegu sprawia, że Jakuszyce cieszą cię znaczną popularnością wśród osób miłujących narty biegowe.

Bieg Piastów

50 km – Pod względem frekwencji jeden z największych biegów narciarskich na świecie, należący do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Trasa prowadzi przez piękne tereny Gór Izerskich.

30 km – Jedyny bieg techniką dowolną w programie 46. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Wyniki zaliczane są do klasyfikacji Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Udział bierze co roku około 400-500 zawodników z różnych części świata. Taki poziom frekwencji gwarantuje znakomite warunki biegu – nie ma tłoku, każdy może biec swoim tempem. Jest oczywiście tor do klasyka.

25 km – Pod względem frekwencji jeden z największych biegów narciarskich na świecie tej długości, należący do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Trasa prowadzi przez piękne tereny Gór Izerskich.

Polana Jakuszycka jest również miejscem, w którym odbywają się unikalne imprezy sportowe takie jak Border Rush będący jednym z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów. Imprezy organizowane w Jakuszycach sprawiają, że narty biegowe zyskują sobie coraz to nowych zwolenników w różnych grupach wiekowych.

Dodaj komentarz