Miasta

Jarosławiec

Jarosławiec to malownicza miejscowość kusząca niezapomnianymi zachodami słońca, bogactwem lasów oraz specyficznym klimatem, której kąpielisko jest zaliczane do I klasy czystości.

Jarosławiec to systematycznie rozwijający się ośrodek nadmorski, rangi krajowej, posiadający bardzo dobrą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną, oferującą szeroki przekrój cen, standardu i zakresu świadczonych usług.

Symbolem Jarosławca jest latarnia morska, usytuowana w samym centrum miejscowości w odległości 400 metrów od brzegu, w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. Na szczycie trzydziestometrowej wieży znajduje się taras widokowy, do którego prowadzą kamienne schody. Pierwotnie źródłem światła były lampy zasilane olejem rzepakowym. W 1908 roku latarnia otrzymała zasilanie elektryczne oraz syrenę przeciwmgielną. W 1993 roku budowla została wpisana do rejestru zabytków. Latarnia pięknie komponuje się ze zmodernizowanym placem przy ulicy Bałtyckiej, gdzie znajduje się fontanna oraz rzeźba rybaka wykonana z brązu, nawiązująca do tradycji rybackich miejscowości Jarosławiec. Rzeźbę wykonał poznański artysta Robert Sobociński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.