Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Jarosławiec

Jarosławiec to malownicza miejscowość kusząca niezapomnianymi zachodami słońca, bogactwem lasów oraz specyficznym klimatem, której kąpielisko jest zaliczane do I klasy czystości.

Jarosławiec to systematycznie rozwijający się ośrodek nadmorski, rangi krajowej, posiadający bardzo dobrą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną, oferującą szeroki przekrój cen, standardu i zakresu świadczonych usług.

Symbolem Jarosławca jest latarnia morska, usytuowana w samym centrum miejscowości w odległości 400 metrów od brzegu, w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. Na szczycie trzydziestometrowej wieży znajduje się taras widokowy, do którego prowadzą kamienne schody. Pierwotnie źródłem światła były lampy zasilane olejem rzepakowym. W 1908 roku latarnia otrzymała zasilanie elektryczne oraz syrenę przeciwmgielną. W 1993 roku budowla została wpisana do rejestru zabytków. Latarnia pięknie komponuje się ze zmodernizowanym placem przy ulicy Bałtyckiej, gdzie znajduje się fontanna oraz rzeźba rybaka wykonana z brązu, nawiązująca do tradycji rybackich miejscowości Jarosławiec. Rzeźbę wykonał poznański artysta Robert Sobociński.

Dodaj komentarz