Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Karpacz

Karpacz to jeden z głównych ośrodków turystycznych w Karkonoszach. Z bogatą bazę noclegową, oferuje bogaty wachlarz turystyki górskiej, a zimą to popularne miejsce turystyki sportowej.

Karpacz Latem – atrakcje

Największą atrakcją Karpacza są pobliskie Karkonosze z najwyższym szczytem Sudetów – Śnieżką, na którą z Karpacza można dojść kilkoma szlakami. Istnieje także możliwość wjechania kolejką linową (krzesełkową) na Kopę.

Kościół Wang – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Powstał jako jeden z około tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce.

W Karpaczu znajduje sięrównież Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek czy tor saneczkowy „Kolorowa”.

Karpacz Zimą

W Karpaczu i jego pobliżu znajduje się kilkanaście ośrodków narciarskich, spośród których największymi są:

  • Kompleks Narciarski Kopa m.in. z wyciągiem krzesełkowym „Zbyszek” im. Zbigniewa Pawłowskiego na Kopę wyciągiem krzesełkowy „Liczykrupa” (wzdłuż dolnego fragmentu „Zbyszka”, o długości 924 m) i 7 km tras narciarskich
  • Stacja Narciarska Biały Jar z 6-osobowym wyciągiem krzesełkowym (od 2011).

Ponadto istnieje wiele wyciągów położonych m.in. w dzielnicach Wilcza Poręba, Płóczki, Skalne Osiedle oraz w Karpaczu Górnym.

Dodaj komentarz