Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Krotoszyn

Krotoszyn to miasto w województwie wielkopolskim, na Wysoczyźnie Kaliskiej, siedziba powiatu krotoszyńskiego i gminy Krotoszyn. Miasto liczy około 28 tys. mieszkańców.

Krotoszyn to miasto o bogatej historii zapisanej w zabytkach, pięknych kamienicach i starych uliczkach. Jest godnym zainteresowania nie tylko ze względu na swą bogatą przeszłość. Każdy z gości odwiedzających miasto, nawet przejazdem, spotka tu życzliwych ludzi, chętnych do współpracy i pomocy. Wielość firm, reprezentujących różne gałęzie przemysłu, zachęca nie tylko inwestorów ale i chętnych do podjęcia pracy. Sprawia, że miasto staje się miejscem do robienia dobrych interesów, rozwoju gospodarki i szansą dla nie tylko dużych inwestorów ale i małych. Piękno Krotoszyna można dostrzec zwiedzając nie tylko zabytkową starówkę miasta, ale także przechadzając się pośród terenów zielonych w parku krajobrazowym lub na krotoszyńskim Błoniu. Mogą Państwo przekonać się o tym sami, odwiedzając nasze miasto.

Jedną z największych atrakcji Krotoszyna jest kryta pływalnia. Godnymi uwagi są leśne rezerwaty przyrody: „Dąbrowa”, „Dąbrowa Smoszew” oraz liczne pomniki przyrody, np. rezerwat florystyczny „Miejski Bór”.

Źródło: UM Krotoszyna