Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój to miasto uzdrowiskowo–turystyczne, które położone jest w zachodniej części Ziemi Kłodzkiej, u podnóża Gór Stołowych; usytuowane w przepięknej, zielonej dolinie. Łagodny mikroklimat Obniżenia Kudowskiego sprawia, że sezon turystyczny trwa praktycznie przez cały rok.

Miasto i okolica obfitują w liczne atrakcje turystyczne, m.in. Kaplicę Czaszek. Park Zdrojowy czy też Skansen w Pstrążnej. Pobliskie Góry Stołowe przyciągają ludzi spragnionych długich pieszych wędrówek oraz kontaktu z dziewiczą naturą. Szczególną popularnością cieszą się fantastyczne labirynty skalne „Błędne Skały” oraz najwyższe wzniesienie Gór Stołowych, wznoszące się na wysokość 919 m n.p.m. „Szczeliniec Wielki” z monumentalnymi platformami widokowymi oraz Schroniskiem Górskim „Na Szczelińcu”, działającym cały rok.

Kudowa-Zdrój od wieków słynie z cudownych właściwości szczawiowo-żelazowych wód mineralnych, które swoje źródła mają w Parku Zdrojowym oraz u podnóża Góry Parkowej. Kuracjusze z całej Polski, a także zza granicy, przyjeżdżają tutaj leczyć różne dolegliwości: choroby serca, niedokrwistość, schorzenia przewodu pokarmowego, nadczynność tarczycy i schorzenia dróg oddechowych oraz wiele innych przypadłości.
W odległości ok. 20 kilometrów od miasta znajduje się Zieleniec – centrum sportów zimowych, który jest prawdziwym rajem dla narciarzy i amatorów śnieżnego szaleństwa.

Dodaj komentarz