Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Blog

Kilka słów o Street View

Street View wystartowało w maju 2007 roku i początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast: San Francisco, Las Vegas, Denver, Miami i Nowy Jork. Po pierwszym roku działania usługi dodano kolejnych kilkadziesiąt miast USA. W lipcu 2008 r., z okazji odbywającego się Tour de France, dodano niektóre etapy wyścigu. Następnie przyszedł czas na Australię i Japonię, a pod koniec 2008 r. w Street View pojawiły się 4 miasta hiszpańskie i 4 miasta włoskie. W 2009 r. usługa obejmowała już większość miast zachodniej Europy, a także Meksyk. Obecnie Street View dostępne jest już na wszystkich kontynentach.

Street View Polsce

W marcu 2012 r. usługa uruchomiona została w Polsce. Najpierw pojawiły się największe polskie miasta, m.in. Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław. Z czasem także kolejne miasta oraz wiele mniejszych miejscowości. Pojawiły się także atrakcje turystyczne czy inne ważne obiekty.

Obecnie usługa Street View pokrywa cały kraj. Dostępna są w niej zdjęcia wykonywane i umieszczane zarówno przez Google (aktualizacja co kilka lat), jak i przez samych użytkowników. Tworzyć i importować zdjęcia sferyczne możesz w aplikacji Street View. Gdy zaimportujesz zdjęcie, pojawi się ono na mapie, a inni użytkownicy będą mogli je zobaczyć.

Coraz większą popularnością cieszą się zdjęcia wewnątrz obiektów. Są one doskonałą promocją różnych miejsc, np. restauracji, sklepów, czy innych lokali usługowych. Swoje zbiory wirtualnie udostępniają muzea, dzięki czemu możemy podziwiać zabytki nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz