Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Sopot

Sopot to jedno z najbardziej urokliwych polskich miast i jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów nad Bałtykiem. Miasto liczy ponad 37 tys, mieszkańców.

Deptak – zwany „Monciakiem” – to zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Bohaterów Monte Cassino biegnąca prosto do molo. Po obu jej stronach mieszczą się malownicze kamieniczki, galerie, puby i kawiarnie. Latem zamienia się w kolorową 600-metrową rzekę turystów. To jedno z najbardziej charakterystycznych sopockich miejsc, serce miasta, a co za tym idzie – główne miejsce spotkań, zabawy i wypoczynku.

Sopocka Opera Leśna

Ten zadaszony amfiteatr, który uchodzi w opinii fachowców za jeden z najznakomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie, gości rokrocznie największe sławy muzyki klasycznej oraz popularnej, dając radość tysiącom melomanów. Przed widownią, liczącą 5 000 słuchaczy, występowały tu takie sławy jak: James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John, a także Lionel Richie, Bryan Adams czy Simply Red. Na deskach Opery Leśnej od ponad 40 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Sopot Festival (Sopot Top of the Top Festival).

Dodaj komentarz