Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miejsca

Spodek

Spodek to wyjątkowy obiekt w skali kraju z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Od 45 lat jest miejscem wielkich wydarzeń, jakimi są koncerty światowych sław i imprezy sportowe rangi mistrzostw świata.

Spodek jest ikoną Katowic i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Polsce. Ta niezwykle odważna konstrukcja powstała 50 lat temu i do dziś zachwyca swoją bryłą. Chyba nikt nie wyobraża sobie katowickiego krajobrazu bez Spodka.

Spodek jest areną wielkich wydarzeń rozrywkowych. To w Spodku wystąpili m.in. Sting, Jean Michel Jarre, Chris Rea, Cliff Richard, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Vanessa Mae, Deep Purple, Metallica, The Cure, Genesis, Robert Plant i Jimmy Page, Black Sabbath, Saxon, Mike Oldfield, The Kelly Family, Rammstein, Iron Maiden, Robbie Wiliams, Depeche Mode, Korn, Slipknot. Od 34 lat na scenie Spodka gości Festiwal Rawa Blues, 29 lat temu odbyła się tu pierwsza edycja kultowego festiwalu Metalmania, a 15 lat temu Mayday – festiwal muzyki techno.

Spodek to także miejsce niezapomnianych emocji sportowych. Kibice chętnie uczestniczą w wielkich wydarzeniach rangi mistrzostw świata m.in. w piłce siatkowej mężczyzn, w hokeju na lodzie, piłce ręcznej kobiet, kulturystyce, podnoszeniu ciężarów, akrobatyce sportowej, rozgrywkach finałowych Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn, a także mistrzostwach Europy: w zapasach, lekkoatletyce, piłce ręcznej mężczyzn oraz koszykówce kobiet. To właśnie w Spodku został pobity rekord frekwencji na widowni w rozgrywkach Ligi Światowej w Siatkówce Mężczyzn. W 2001 roku, gdy w katowickiej hali rozgrywano eliminacje i finał LŚ, na trybunach zasiadło prawie 50 tys. kibiców.

Spodek to także miejsce cyklicznie organizowanych targów i wystaw, takich jak: Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE”, ProfiAuto Show, Targi Ślubne, wystawy „Skarby Ziemi”, Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Dodaj komentarz