Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Stegna

Stegna to duża wieś w północnej Polsce, na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską, w rejonie Mierzei Wiślanej. Wieś z kąpieliskiem morskim i lokalnym węzłem drogowym (skrzyżowanie dróg wojewódzkich: nr 501 i nr 502). Miejscowość jest siedzibą gminy Stegna.

Stegna, jak na nadmorską miejscowość przystało, związana jest z bursztynem. To tutaj znajduje się Muzeum Bursztynu, w którym dla zwiedzających udostępniono wyjątkowe okazy tego morskiego skarbu. W nim możemy też poznać historię zaginionej Bursztynowej Komnaty oraz dowiedzieć się jak przebiega przemiana żywicy w bursztyn.

Ważnym zabytkiem jest tu Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym znajdują się pięknie brzmiące organy. Każdego roku odbywają się w nim koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Miejscowość sięga swoją historią do XIII – XIV w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno-letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów – noclegi w Stegnie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne.

Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Stegny. Leżąca nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do regionu o nazwie Mierzeja Wiślana. Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Stegny ze względu na turystyczno-letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Źródło: UG Stegna

Dodaj komentarz