Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój to popularne położone uzdrowisko w województwie dolnośląskim w Górach Izerskich. Ta turystyczna miejscowość nastawiona jest głównie na kuracjuszy i narciarzy. Tutaj zaczyna się, ciągnący się przez całe Sudety (do Prudnika) – Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Stąd też wychodzą trasy w stronę: Szklarskiej Poręby i Karkonoszy; Karłowa i Gór Stołowych.

Uzdrowisko Świeradów Zdrój

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa jest jednym z nielicznych uzdrowisk w Polsce, w którym cisza i spokój, brak zgiełku wielkich wczasowisk sprawiają, że można tu leczyć się i doskonale wypocząć przez cały rok. Atrakcyjność Uzdrowiska potęgują tryskające źródła wód mineralnych oraz specyficzny śródgórski mikroklimat.

Niepowtarzalnym czynnikiem w Uzdrowisku jest radon. Radon jest gazem szlachetnym, który w naturalny sposób pobudza systemy hormonalny i immunologiczny oraz działa uśmierzająco w przypadku bólów. Ponadto przyspiesza także procesy regeneracyjne w tkance organicznej oraz działa leczniczo na skórę , szkielet i mięśnie.

Z ciekawostek należy dodać, iż hala spacerowa z pijalnią wody jest najdłuższa na dolnym Śląsku – liczy ponad 70 m długości.

Ośrodek Ski & Sun Świeradów-Zdrój

W ostatnich latach popularność zyskał ośrodek Ski & Sun Świeradów-Zdrój z koleją gondolowa „Stóg Izerski” o długości 2171 m i trasą narciarską/downhillową o długości 2500 m. Latem i wiosną odwiedza to miejsce tysiące rowerzystów, ponieważ znajdują się tam też ścieżki rowerowe. Każdego roku Ośrodek Ski & Sun Świeradów-Zdrój jest głównym organizatorem Bike Maratonu.

Dodaj komentarz