Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Śmieszne zdjęcia

Zabytkowe warszawskie tramwaje

Teraz w Google Street View można zobaczyć aż osiem wagonów – najstarszy pamiętający jeszcze czasy cara Mikołaja II z 1905 roku.

Najmłodszy, to tramwaj promocyjny, który Tramwaje Warszawskie używają do przewożenia wycieczek. Jest też najbardziej warszawski z warszawskich tramwajów, czyli unikalna parówka z lat 60, a także tramwaj kabriolet z lat 30. Jest też przepiękny wagon techniczny z lat 20. Aby rozpocząć spacer po wagonie, wystarczy wejść na „wizytówkę” Tramwajów Warszawskich w Mapach Google albo znaleźć zajezdnię na Woli i najechać figurką widoku ulicznego na teren zakładu.

Wirtualne wycieczka po zajezdni – dlaczego?

W tym roku pandemia koronawirusa sprawiła, że Warszawie nie odbyło się coroczne święto – Dni Transportu Publicznego, podczas którego zajezdnie otwierane są bramy zajezdni tramwajowych i autobusowych, a warszawiacy oraz miłośnicy komunikacji miejskiej zapraszani są do zwiedzania niedostępnych na co dzień miejsc, w tym – zabytkowych tramwajów. Dlatego Tramwaje Warszawskie postanowiły skorzystać z nowoczesnych technologii i stworzyć wszystkim zainteresowanym możliwość przespacerowania się po tych wyjątkowych wagonach bez konieczności ruszania się z domu.

Jakie tramwaje możesz zobaczyć w Google Street View?

Tramwaje Warszawskie stworzyły przegląd najbardziej charakterystycznych zabytkowych tramwajów w stolicy. Od najstarszego, mającego 115 lat do najmłodszego, z 1975 roku, którego używają do przewożenia wycieczek. To tylko część z zabytkowej kolekcji liczącej 37 wagonów.

Dodaj komentarz