Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Grzybowo

Grzybowo to miejscowość letniskowa położona w bezpośrednim sasiedztwie morza, około 300 m od jego brzegu, przy drodze z Kołobrzegu do Mrzeżyna, 6 km od Kołobrzegu.

Grzybowo usytuowane jest dość niezwykle, bo na terenie tzw. depresji grzybowskiej (0,30 – 1,00 m p.p.m.). Morze Bałtyckie w jego okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską: ma ona około 7 km długości, a głębokość wcięcia w ląd wynosi 800m. Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, podobnie jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, leży w Strefie Chronionego Krajobrazu, obowiązują tu zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

Osada została założona przez kołobrzeżan w 1837 r. Wieś miała charakter rolniczy i rybacki. Na początku XX wieku odkryta jako atrakcyjne miejsce nadmorskiego wypoczynku pozostaje nim do dzisiaj. Atrakcją miejscowości jest morska plaża nad otwartym morzem i położenie blisko Kołobrzegu, ale na uboczu z dala od miejskiego zgiełku. Plaża jest bezpieczna, brzegi regularne i piaszczyste. Funkcjonują tu strzeżone kąpieliska, pilnowane przez ratowników WOPR. Na plażę prowadzą drogi, które łączą poszczególne części nadmorskiej miejscowości pięcioma oznakowanymi wejściami na plażę. Funkcjonuje tu blisko 30 ośrodków, pensjonatów, setki kwater wczasowych i apartamentów o bardzo wysokim standardzie. Istnieje lokalne pole namiotowe, a także możliwość rozbicia namiotu na terenie prywatnym.


Wszystkie obiekty posiadają bazę żywieniową, funkcjonuje mała gastronomia, w której nie brakuje bałtyckich ryb. W wielu miejscach urządzone są boiska i miejsca do aktywnego wypoczynku. Na plaży można uprawiać sporty wodne. Grzybowo i tereny przyległe są bardzo atrakcyjnym miejscem, w którym można uprawiać turystykę aktywną, w tym rowerową.

Dodaj komentarz