Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Lądek-Zdrój

Lądek Zdrój jest położony w południowo-zachodniej części kraju, w regionie zwanym Ziemią Kłodzką, geograficznie przynależącym do Sudetów. Pod względem administracyjnym miasto przynależy do województwa dolnośląskiego i powiatu kłodzkiego.

Uzdrowisko Lądek-Zdrój

Uzdrowisko Lądek-Zdrój położone jest w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, u stóp malowniczych Gór Złotych, Gór Bialskich i Krowiarek, wzdłuż rzeki Białej Lądeckej. Ukształtowanie terenu oraz porośnięte zielenią stoki gór powodują, że łagodny klimat Lądka zaliczyć można do tzw. strefy klimatycznej „górskiej dolnej”, najwyżej ocenianej pod względem wartości klimatoterapeutycznych. Klimat Lądka-Zdroju ma działanie tonizujące na układ nerwowy, a także umożliwia wyciszenie i relaks. Naturalne bogactwo leczniczych źródeł oraz ukształtowanie terenu i dogodne warunki klimatyczne czynią to miejsce wspaniałym celem ucieczki od cywilizacyjnych trudów.

Największym bogactwem kurortu Lądek-Zdrój są ciepłe źródła mineralne – termy o unikalnym w skali europejskiej składzie chemicznym i leczniczych właściwościach. Od stuleci wiadomo, że kąpiele w tutejszych radoczynnych termach siarczkowo – fluorkowych mają dobroczynne działanie. W Lądku-Zdroju zlokalizowanych jest 6 naturalnych źródeł wód leczniczych oraz jeden głęboki odwiert wody termalnej. Lądek Zdrój – to jedyne uzdrowisko w Polsce wykorzystujące w procesie leczenia termalne wody radoczynne siarczkowo – fluorkowe!

Dodaj komentarz