Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Międzywodzie

Międzywodzie to popularna miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość leży na Wyspie Wolin, na mierzei między Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim.

Międzywodzie to oczywiście również szerokie, czyste, piaszczyste plaże. Kąpielisko, latem chronione przez ratowników WOPR, o długości mniej więcej sześćset metrów, umieszczone jest pomiędzy przedłużeniami ulic Westerplatte oraz Szkolnej.

Z powodu sąsiedztwa Zalewu Kamieńskiego miejsce to również przyciąga entuzjastów sportów wodnych, wędkarzy i żeglarzy. Na fanatyków żagli czeka kompletnie zmodernizowany i przystosowany do standardów europejskich pirs.

Dodatkowo Międzywodzie, leżąc na wyspie Wolin, znajduje się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Będąc w parku warto odwiedzić wybudowaną tam zagrodę żubrów, będącą również miejscem „zdrowienia” innych gatunków zwierząt – w autonomicznych wybiegach znajdują się : jelenie, dziki, i orły bieliki. Po dojściu do zdrowia, zwierzęta te są wypuszczane.

Latem, ze względu na wzmożony ruch turystyczny w sezonie wakacyjnym, lepiej jest dojechać do Międzywodzia trasą poprzez Wolin, zamiast przez zatłoczony Kamień Pomorski i Dziwnów.

Noclegi nad morzem w Międzywodziu to różnorodna oferta pensjonatów, domów wczasowych, pokoi gościnnych i kwater.

Dodaj komentarz