Miasta

Międzywodzie

Międzywodzie to popularna miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość leży na Wyspie Wolin, na mierzei między Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim.

Międzywodzie to oczywiście również szerokie, czyste, piaszczyste plaże. Kąpielisko, latem chronione przez ratowników WOPR, o długości mniej więcej sześćset metrów, umieszczone jest pomiędzy przedłużeniami ulic Westerplatte oraz Szkolnej.

Z powodu sąsiedztwa Zalewu Kamieńskiego miejsce to również przyciąga entuzjastów sportów wodnych, wędkarzy i żeglarzy. Na fanatyków żagli czeka kompletnie zmodernizowany i przystosowany do standardów europejskich pirs.

Dodatkowo Międzywodzie, leżąc na wyspie Wolin, znajduje się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Będąc w parku warto odwiedzić wybudowaną tam zagrodę żubrów, będącą również miejscem „zdrowienia” innych gatunków zwierząt – w autonomicznych wybiegach znajdują się : jelenie, dziki, i orły bieliki. Po dojściu do zdrowia, zwierzęta te są wypuszczane.

Latem, ze względu na wzmożony ruch turystyczny w sezonie wakacyjnym, lepiej jest dojechać do Międzywodzia trasą poprzez Wolin, zamiast przez zatłoczony Kamień Pomorski i Dziwnów.

Noclegi nad morzem w Międzywodziu to różnorodna oferta pensjonatów, domów wczasowych, pokoi gościnnych i kwater.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.