Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Sarbinowo

Sarbinowo należy do najpiękniejszych miejscowości gminy Mielno. Wieś leży tuż przy samej wydmie i promenadzie gdzie, znajduje się wiele pięknie odrestaurowanych budynków przedwojennych oraz nowoczesne wille i pensjonaty.
Typowo letniskowa miejscowość nadmorska oddalona o 7 km od Mielna. Czyste piaski plaży, lśniące w słońcu niczym złoto, to walory które od lat doceniają turyści. Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogate w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu, zagwarantują zdrowy wypoczynek.


Sarbinowo oferuje możliwość wyboru spośród kilku – ciekawych krajobrazowo – tras, które liczą po kilkanaście kilometrów. Ponadto przez wieś wiedzie przywydmowy szlak turystyczny, prowadzący przez Chłopy i Mielenko do Mielna. Z Sarbinowa do Gąsek, gdzie znajduje się udostępniona dla turystów latarnia morska jest tylko 5 km. Można przejść się tam spacerem plażą bądź ul. Nadmorską, która za wsią przechodzi w drogę żużlową.


Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest mini zoo. Znajduje się ono bezpośrednio przy drodze powiatowej wiodącej od Mielna aż do Gąsek, w niewielkiej odległości od głównego skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na dużym, pełnym zieleni, ogrodzonym terenie w zabudowanych z korowej obrzynki szałasach, zobaczyć można najróżniejsze odmiany pawi, bażantów, kur a nawet świnki wietnamskie i kozy miniaturki. Dla wielbicieli koni przy ul. Południowej znajduje się mała stadnina.


Najcenniejszym zabytkiem Sarbinowa jest neogotycki kościół z 1856 roku pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dzięki staraniom proboszcza i parafian kościół pięknieje każdego roku. Coroczny festyn organizowany podczas odpustu 15 sierpnia przyciąga tysiące osób. W kościele znajdują się zabytkowe organy z XIX wieku, dzięki czemu co roku organizowane są liczne koncerty znanych chórów, wybitnych muzyków i śpiewaków operowych. To miejsce bliskie sztuce, muzyce i melomanom.

Dodaj komentarz