Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Świętochłowice

Świętochłowice to miasto usytuowane w samym sercu Konurbacji Górnośląskiej – oddalone zaledwie 7 km od stolicy województwa śląskiego – Katowic.

Obszar miasta obejmuje 13,22 km2. Rozciągłość w kierunku południkowym wynosi ok. 6 km, a w kierunku równoleżnikowym ok. 3,7 km. Długość granic wynosi 23,22 km. Pomimo  spadającej od kilku lat liczby mieszkańców (44 993 – wg danych GUS na 21 maja 2020 r.), Świętochłowice należą wciąż do najgęściej zaludnionych miast w Europie: na l km2 przypada ponad 3 400 osób.

Muzeum Powstań Śląskich

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zostało otwarte w 2014 roku. Placówka powstała w zgodzie z najnowszymi trendami muzealnictwa. Została pomyślana jako centrum edukacji, w dużej mierze nastawione na młodzież. Znaczna część ekspozycji ma charakter multimedialny i interaktywny. Eksponaty uzupełnione zostały o repliki i reprodukcje, dzięki czemu można je nie tylko oglądać, ale również dotykać. Muzeum jest przystosowane do zwiedzania przez grupy mieszane językowo. Na ponad 1000 m2 wszystko, począwszy od ekspozycji po wystrój wnętrz i dźwięk, przenosi zwiedzających w czasy powstańców, tak aby jak najpełniej przedstawić historię Powstań Śląskich

Dodaj komentarz