Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Miasta

Mrągowo

Mrągowo należy do województwa warmińsko-mazurskiego, leży na Pojezierzu Mrągowskim. Popularna miejscowość turystyczna na Mazurach. Miasto liczy blisko 22 tys. mieszkańców.

Największe atrakcje Mrągowa

Amfiteatr

Jeden z dwóch amfiteatrów w Mrągowie. To właśnie tu odbywają się mrągowskie festiwale. Obiekt położony malowniczo nad jeziorem Czos. Powstał w latach 80. ubiegłego wieku. Gruntowanie przebudowany i oddany do użytku 6 lipca 2012 roku. Obecnie jest to drugi pod względem wielkości amfiteatr w Mrągowie. Widownia liczy 5280 miejsc. Na swoich deskach gościł znakomitych artystów krajowej i zagranicznej estrady.

Cerkiew prawosławna

XIX-wieczna świątynia, która początkowo była bożnicą żydowską. Współcześnie jest cerkwią prawosławną. W swojej historii pełniła również funkcję składu materiałów budowlanych. Kościół znajduje się przy ul. Roosevelta 3. Świątynia jest udostępniana turystom w wakacje w każdą niedzielę.

Kościół ewangelicko-augsburski

Typowy przykład budownictwa sakralnego dawnych Prus Wschodnich. Kościół ewangelicki w Mrągowie został wybudowany w XVIII wieku. Pierwotnie drewniana świątynia drewniana była kilkukrotnie przebudowywana.

Muzeum Ziemi Mrągowskiej

XIX wieczny Ratusz Miejski oraz budynek tzw. Strażnicy Bośniackiej stanowi siedzibę Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. W placówce możemy zobaczyć pamiątki z przeszłości miasta i okolic z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, etnografii, piśmiennictwa, sztuki współczesnej i ludowej. 

Dodaj komentarz